Recent Posts

Youtube

Facebook

© 2024 Semper Paratus Legal House LLP All Rights Reserved

9:00 - 16:00

Godziny otwarcia Poniedziałek - Piątek

+48 530 447 230

Zadzwoń, konsultacja jest darmowa

Facebook

Youtube

Search
Menu
 

Czego potrzebujesz do założenia spółki Ltd

Rejestracja spółek LTD > Usługi  > Zakładanie spółek Limited w Wielkiej Brytanii > Czego potrzebujesz do założenia spółki Ltd

Do założenia spółki Ltd w UK potrzebny jest:

1. Kapitał zakładowy – w przeciwieństwie do spółek zakładanych, np. w Polsce, kapitał zakładowy takiej spółki Ltd nie musi być wpłacany na konto spółki. Angielskie prawodawstwo gospodarcze wymaga jedynie zadeklarowania kapitału, który może wynieść nawet 1 funt. Standardowy kapitał wynosi 100 funtów, podzielony na 100 udziałów o wartości 1 GBP.

2. Adres – spółka Ltd musi mieć swoją siedzibę, zlokalizowaną na terenie Wielkiej Brytanii. Nie może być do skrytka pocztowa, tzw. PO Box. Jeżeli nie planujesz najmu biura w UK, zapytaj nas co możemy ci zaoferować w ww. zakresie. Adres rejestracyjny musi posiadać fizyczną lokalizację, gdzie będą przychodzić zawiadomienia oraz listy dotyczące spółki. Adres ten nie musi być adresem, w którym rzeczywiście usługi firmowe będą świadczone.

3. Nazwa spółki – zanim formalnie będzie można założyć firmę, nazwa takie spółki musi być sprawdzona pod kątem możliwości rejestracji. Rząd brytyjski ściśle określił zasady nazewnictwa spółek. Nazwa takiej spółki nie może być obraźliwa, nie może nawiązywać do rodziny królewskiej,

Nie może zawierać “wrażliwych” słów lub wyrażeń zawartych w ustawie np. “British”, “Tribunal” czy “Institute”, nie może namawiać do popełnienia przestępstwa, nie może zawierać symboli oraz znaków interpunkcyjnych, być podobna do już istniejącej nazwy.