Recent Posts

Youtube

Facebook

© 2024 Semper Paratus Legal House LLP All Rights Reserved

9:00 - 16:00

Godziny otwarcia Poniedziałek - Piątek

+48 530 447 230

Zadzwoń, konsultacja jest darmowa

Facebook

Youtube

Search
Menu
 

Rejestracja oddziałów spółek Ltd w Polsce

Rozwiązania prawne i finansowe dla firm Polskich, spółek z o.o. oraz brytyjskich spółek LTD. Księgowość dla oddziałów firm międzynarodowych.
Rejestracja spółek LTD > Usługi > Rejestracja oddziałów spółek Ltd w Polsce

Kiedy zalecane jest otworzenie oddziału spółki Ltd – przeczytaj poniższy artykuł i zapoznaj się z naszym podręcznikiem:

 • Pan Tomasz, z pochodzenia Polak prowadził z powodzeniem niewielki salon fryzjerski w małej miejscowości w UK. Ze względu na chorobę mamy, która została w kraju, wrócił do swojej miejscowości urodzenia aby sprawować nad nią opiekę. Aby kontynuować swoją działalność z UK zdecydował się na otworzenie oddziału prowadzonej spółki brytyjskiej w Polsce. Odtąd zarabia w nowo otwartym salonie fryzjerskim w Polsce, nadal wykonując to co robi, bez konieczności zamykania działalności w UK.
 • Pani Agata, od kilku lat z sukcesem prowadzi firmęzajmującą się szkoleniami z dziedziny dietetyki, zatrudnia w swojej firmie kilku konsultantów. Firma rozwija się i pragnie wejść na nowy rynek. Ze względu na to, iż p. Agata jest z pochodzenia Polką, postanawia poszerzyć rynek swojej firmy z UK, na Polskę. Zakłada oddział firmy w kraju pochodzenia. Skutecznie zatrudnia konsultantów w Polsce w oddziale, tym samym wchodząc se swoją marką na rynek Polski.
 • Steve i Ana są małżeństwem zajmującym się tworzeniem gier internetowych oraz usługami powiązanymi. Przez ostatnie kilkanaście lat pracowali w kilku krajach dla wielu znanych firm. Przez ostatnie 5 lat pracowali w UK dla bardzo znanej marki. Ze względu na zgromadzony kapitał i mnogość zleceń postanawiają zakupić nieruchomość w pięknym miejscu i przenieść się tam wraz z rodziną. Wybierają miejscowość w Polskich Bieszczadach. Otwierają oddział swojej spółki, wykonują ulubione czynności w pięknym otoczeniu Polskiej przyrody.
 • Pan Marcin, lekarz, specjalista z chirurgii plastycznej. Człowiek wykształcony. Ukończył studia medyczne w Polsce, po czym wyjechał do UK zdobywać doświadczenie w swoim fachu. Pracuje w szpitalu w Birmingham i jest właścicielem kilku spółek w UK świadczących usługi związane z medycyną estetyczną. Jego syn postanowił wyjechać do Polski i osiąść tam na stałe. Aby ułatwić synowi prowadzenie działalności, ojciec założył oddział jednej ze swoich firm ustanawiając w nim syna jako reprezentanta.

Przykładów jest wiele, zalet prowadzenia oddziału spółki Ltd w Polsce również. Najważniejsze z nich to:

 • odseparowanie oddziału od przepisów polskiej ordynacji podatkowej o schematach podatkowych
 • brak posiadania osobowości prawnej
 • brak zdolności sądowej
 • brak konieczności posiadania kapitału zakładowego
 • wyeliminowanie problemów z komornikiem
 • brak odpowiedzialności członków zarządu majątkiem własnym za wykonywane czynności zawodowe
 • bardzo niski koszt prowadzenia i opłat za ZUS.
Oddział podmiotu zagranicznego OPIS CENA
W PLN
Tłumaczenie dokumentów założycielskich Przygotowanie
tłumaczenia przysięgłego
aktu założycielskiego spółki + umowy spółki
(Tłumaczenia zmian w spółce według osobnej wyceny)
1500 PLN
Otworzenie w Polsce oddziału podmiotu zagranicznego Przygotowanie treści umowy oraz dokumentów i wszystkich
formularzy potrzebnych do otworzenia w Polsce oddziału podmiotu zagranicznego, przeprowadzenie procesu otworzenia oddziału w systemie KRS oraz koszty opłaty sądowej
2500 PLN

* Rejestracja oddziału uzależniona jest od wielu czynników. Semper Paratus Legal House LLP zastrzega prawo do odmowy wykonania rejestracji oddziału po dokonaniu opłaty przez klienta. Opłata taka w przypadku odmowy – jest zwracana.